Poradíme Vám kdy je pro Vás předčasný důchod výhodný.

Spočítáme Vám výši předčasného důchodu.

Poradíme Vám nejvýhodnější dobu pro odchod do důchodu.

Předčasný důchod

Nejčastěji vlivem zdravotních nebo pracovních obtíží se stává, že někteří chtějí odejít do důchodu o pár let dříve, než je jejich řádný důchodový věk. V takové situaci lze využít předčasného důchodu. Nicméně pokud někdo pobírá důchod dříve než ostatní, je jeho důchod pochopitelně menší, a to trvale menší.

Odchod do předčasného důchodu

Doporučujeme odchod do předčasného důchodů důkladně zvážit! Důchod se zpravidla krátí o několik stovek korun měsíčně za každých devadesát dní, které uplynou do doby než získáte nárok na (plný) starobní důchod. Příklad: Paní Božena odešla 271 dní (necelý rok) do předčasného důchodu před tím, než mohla jít do (plného) starobního důchodu. Výše důchodu se jí tak zkrátí třikrát. Průměrně je předčasný důchod nižší o 1000 - 1500 Kč (samozřejmě záleží na odchodu, čím později odejdete do předčasného důchodu tím vyšší důchod).

Podmínky předčasného důchodu

Pokud chcete odejít do předčasného důchodu, musíte splnit následující dvě podmínky: získat patřičnou dobu pojištění a do dosažení důchodového věku ode dne, od něhož se předčasný starobní důchod přiznává, musí chybět nejvýše

a) 3 roky, pokud Váš důchodový věk je nižší než 63 let,
b) 5 roků, pokud Váš důchodový věk činí alespoň 63 let a dosáhli jste věku alespoň 60 let.

Vyplatí se předčasný důchod?

Existuje několik "postupů" jak zařídit, aby se předčasný důchod alespoň "trochu" vyplatil (s přihlédnutím ke zdravotnímu stavu apod.). Pokud jste ztratili práci, můžete se přihlásit na pracovní úřad (část doby strávené na pracovním úřadě Vám zvýší starobní důchod), apod. Problematika předčasného důchodu je natolik složitá a závisí na individuálních podmínkách každého, že doporučujeme osobní konzultace (odkaz vede na nové webové stránky www.odchod-do-duchodu.cz).

Konzultovat předčasný důchod se vyplatí

Výši Vašeho (předčasného) důchodu můžete opravdu ovlivnit i o 10 000 Kč ročně. Pracovali jsme na případu, kdy se klientka vlivem zdravotní situace rozhodla pro předčasný důchod. Kdyby odešla v první den nároku na předčasný důchod, nebo v náhodný den, přicházela by o 6 000 Kč ročně, narozdíl od námi navržené varianty. Všechny výpočty a postupy konzultujeme s klientem tak, aby jim rozuměl, a aby se mu v dohledné době vyplatily. O výhodném odchodu nejden do předčasného důchodu jsme spustili nové stránky - Odchod-do-duchodu.cz.

Počítáme všechny české důchody - starobní, předčasné, invalidní, sirotčí, vdovský, ...


 • Reference

  Výše důchodu byla stanovena chybně o bezmála 1000 Kč měsíčně...čtěte dál


  Dobrý den pánové, dnešním dnem Vám mohu poděkovat za pomoc při dokazování chybné výše vypočítaného důchodu ČSSZ...čtěte dál

 • Nezávazný zájem o výpočet důchodu:


  Odeslat


 • Obchodní podmínky

  Podrobné obchodní podmínky poskytovaných služeb naleznete zde.  Navštivte:

  Výpočty výhodného data odchodu do důchodu - www.odchod-do-duchodu.cz


  Infromace o předčasném důchodu - www.predcasnyduchod.cz


Optimalizace předčasného důchodu   Kontrola důchodů   Výpočet důchodů   Informativní osobni list důchodového pojištění
Odchod do důchodu :-)